קמפיין חדש לקידום נסיעה משותפת “קארפול”

המשרד להגנת הסביבה ורדיו אקו 99fm משיקים קמפיין משותף לקידום נסיעה משותפת, במסגרתו תיערך תחרות בין חברות מסחריות ומקומות עבודה שינהיגו “קארפּול” בקרב עובדיהם. השר גלעד ארדן: “שינוי פשוט של הרגלים יומיומיים יפחית משמעותית את זיהום האוויר שאנחנו נושמים ויחסוך בהוצאה החודשית של משק הבית”.
הקואליציה לבריאות הציבור מאגדת כ- 17 ארגוני סביבה מקומיים וארציים, חוקרי איכות הסביבה מאוניברסיטאות שונות, רופאים מדיסציפלינות שונות, יועצי איכות סביבה מהמגזר הפרטי, ועדי פעולה ותושבים. הקואליציה קמה מתוך זיהוי בעיה משותפת המייחדת את אזור חיפה והצפון – תמותה ותחלואה גבוהה ממחלות לב, שבץ מוחי וסרטן בנפות חיפה וצפון בשיעורים גבוהים במיוחד מעל הממוצע הארצי. מחלות אלו נגרמות גם מזיהום סביבתי, שהוא גבוה במיוחד באזור זה.

הקואליציה שמה לה למטרה להפחית את התחלואה והתמותה הגבוהה שמקורה בזיהומים תעשייתיים באזור מפרץ חיפה והצפון. באזור מפרץ חיפה, ממוקמים מפעלים רבים בשטח גיאוגרפי קטן, המייצרים יחד זיהום סביבתי בריכוז גבוה וחריג. לזיהום זה יש השפעה בריאותית הרסנית לא רק על תושבי האזור הקרוב אלא גם על כל אזור הצפון. עוד באתר>>

לראות את הנולד: ממצאי הדו”ח החדש של הקואליציה של בריאות הציבור- “האוויר בישראל מסכן את בריאותם של ילדים”